Střípky z cest na vlastní pěst: Psychická příprava na Thajsko

Lost Globetrotter-Psychická příprava na Thajsko-Life quote-web

Den odletu do Thajska se pomalu blíží a já čím dál víc zjišťuji, že toho o zvycích a způsobu života místních obyvatel moc nevím. Překrásné pláže, exotická kuchyně a pařba v Bangkoku, to jasná věc. Ale co bezpečnost a politická situace, odlišné tradice, náboženství, jazyk a kultura? Takových dotazů se kolem mně vyrojilo najednou nějak moc. Jak si s tím poradí má psychická příprava na Thajsko? 🙂

Příprava na Thajsko. Stihnu všechno? Zapadnu? Přežiju? 

Přátelé jsou zvědaví, jestli dva měsíce v Chang Mai nebudou příliš. A já v hlavě přemítám, zda to nebude málo. Zvládnu za tu dobu prozkoumat všechna zajímavá místa severního Thajska? Listuji si ve svém novém LP průvodci a zpovídám kamarády, kteří tam byli přede mnou, sjíždím cestovatelské blogy, facebooky a instagramy a hledám tipy a inspiraci. Uklidňuji se, na první poznávačku by to mohlo být tak akorát.

"Co cizí jazyk a neznámí lidé? Nebude se ti stýskat?", ptají se příbuzní. Může to znít divně, ale já se docela těším, že budu mít příležitost žít chvíli v odloučení a sama. Sama se sebou. Bez známého okolí, které mě má nebo nemá rádo. Bez předsudků, bez očekávání a bez hodnocení. Jaké to asi může být?

"Nebudeš se tam bát? Budeš v bezpečí?", tuším nevyřčené obavy tížící srdce mých rodičů. Nebudu. Budu. Uff, to je otázek, už mi z toho jde hlava kolem.

Proč to vlastně dělám? Protože mohu. Protože chci.

Líbí se mi myšlenka, že to, kým jsme dnes, je to, co jsme dělali v minulosti. A to kým budeme, je to, co děláme dnes. Co bylo, to už nezměním. Svoji budoucnost ovšem nechci ponechat v rukou strachu z nekomfortu a nejistoty. Přemáhá mě zvědavost, jak by události několika příštích měsíců mohly ovlivnit všechny ty následující.

V Čechách mě v danou chvíli v podstatě nic nedrží - jsem živnostník a pracuji z domova, ukončila jsem dlouhodobý partnerský vztah, netíží mě žádná hypotéka, ani půjčka na auto. Za pár týdnů mi bude 32 a jako dárek bych si přála nějaký nevšední zážitek, na nějž budu vzpomínat po zbytek života. Mám kliku, že si jej mohu dát. Mohu a hlavně chci.

Nevím, co všechno se mi v Thajsku přihodí. Ale ať už mi do cesty příjde cokoliv, bude to její součástí.

...

Z deníku bezradné světoběžnice: Střípky z cest na vlastní pěst, září 2016

Thajsko průvodce Lonely Planet
Thajsko ostrovy a pláže průvodce Lonely Planet
Thajsko poznáváme průvodce Lonely Planet
Vietnam, Kambodža, Laos a Severní Thajsko průvodce Lonely Planet

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..